Přepnout na navigaci

Robotika Sokolská

Milí studenti, vítáme Vás na stránkách robotického kroužku, který působí na SPŠ a VOŠ technická, Sokolská 1, Brno (dále jen Sokolské)  již řadu let a věnuje se převážně robotice, ale i jiným oblastem (fyzika, mechanika, technické soutěže).

Pokud nejsi student/studentka Sokolské, pravděpodobně jsi tu špatně a chtěl bys jít na kroužky/kurzy Robotárny (pobočka DDM Helceletova) nebo na materiály v sekci RobotikaBrno.

Kroužek je zcela zdarma a je otevřen všem zájemcům z řad studentů na Sokolské. Kroužek neprobíhá v rámci výuky, ale jedná se o volnočasovou aktivitu jednotlivých žáků, kterou škola podporuje jak "morálně" tak i finančně. Účast na kroužku je plně dobrovolná a je jen na Vás, jestli přijdete nebo ne.

Organizace kroužku pro tento školní rok

Ve školním roce 2016/2017 bude kroužek probíhat v době od 14:40 do 17:00, každé úterý a středu v učebně 106 (případně v počítačových učebnách 225 a 229). Doporučujeme chodit vždy na začátek, ovšem pokud Vám to rozvrh neumožní, lze přijít i později. Taktéž, pokud budete potřebovat, můžete odejít dřív. Rozdělení na dva dny je z důvodu velkého zájmů studentů a kolizím v rozvrzích jednotlivých tříd. Prosíme studenty, aby si vybrali jen jeden termín a na něj stabilně docházeli. Výuka v obou skupinách bude prakticky stejná, ale bude se lišit pořadí lekcí. 

Kroužek bude tematicky zaměřen na dvě oblasti: mechanika (převážně SolidWorks a stavba soutěžních robotů) a programování (vývojové prostředí Processing, robot Pololu 3pi a vývojové kity mbed od firmy NXP/Freescale). Každý týden bude věnován jedné oblasti a témata se budou střídat po týdnu, pořád ve stejném pořadí.

Více informací se dozvíte na stránce Harmonogram kroužku.

Soutěže

V rámci kroužku se můžete zúčastnit mnoha soutěží a to ať již v ČR nebo v zahraničí.

Soupis soutěží naleznete na stránce Soutěže.

Naše úspěchy

Za dobu existence kroužku jsme již nasbírali mnoho úspěchů. Pokud se chcete přesvědčit, nahlédněte na stránku Naše úspěchy.

 

Za robotický kroužek
vedoucí Jaroslav Páral a Ruda Hlaváček

 

 

Poslední editace proběhla 2017-03-01 11:28:42 uživatelem Jakub Streit

nahoru