Přepnout na navigaci

Robotárna Helceletova

Aktuální informace najdete na oficiálních stránkach Helceletky.

Sestavte si Logouli.

 

Chcete dostávat nejaktuálnější informace o našich aktivitách, přihlašte se k odběru novinek.

Zajímá vás technika?

V Brně můžete najít spoustu středních škol. Mají mnoho společného, ale Střední průmyslová škola a Vyšší odborná škola Brno, Sokolská 1 je jiná! Sídlí zde naše pobočka Robotárna (spadající pod Dům dětí a mládeže Helceletova), ve které nabízíme pestrou škálu zájmového vzdělávání v technických oborech pro žáky základních a středních škol.

Najdete nás sice ve škole, ale škola nejsme. U nás nečekejte výuku nudné teorie – přijďte si vlastnoručně vyrobit funkční model letadla a naučit se ho řídit. Nebo raději opravdovou raketu? A co takhle postavit si svého robota? Naučit se programovat? Chcete najít nové kamarády, které také zajímá technika? Užít si trochu napětí na nějaké soutěži nebo v létě na táboře?

Žádný problém. Přijďte k nám a zažijte jedinečné dobrodružství při práci na proměně hmoty ve vlastní výtvor. Poznáte při tom vlastnosti nejrůznějších materiálů, získáte zručnost při používání ručního nářadí, odhalíte tajemství fyzikálních zákonů a seznámíte se s moderními výrobními technologiemi. Přijďte se podívat, co se děje v Robotárně.

Nové kroužky pro nejmenší

Kroužky Kutíme, Montujeme a Programujeme nabízí vstup do oblasti techniky pro nejmladší děti. Seznámí se zde se základy:

  • vlastností a zpracování konstrukčních materiálů
  • bezpečným používáním ručního nářadí
  • technickým kreslením, rýsováním a čtením výkresů

Nabídka pro studenty a dospělé

Vývoj aplikací pro Android

Používáte mobil s OS Android? Chcete si zkusit naprogramovat vlastní hru? Rádi byste se stali vývojáři mobilních aplikací? Nemáte desetitisíce na kurz? Máme pro vás kroužek Základy programování pro Android. Lektor je profesionální programátor, který vystavoval svoje mobilní aplikace již jako student v USA i Pekingu.

3D tisk, řezání laserem nebo vodním paprskem

Potřebujete vyrábět modely budov nebo výrobků? Zajímají vás moderní technologie? Naučíme vás připravit model a podklady pro výrobu. Vše nejen pohledem výtvarníka, ale hlavně technika.

Automatizace, elektronika, návrh a výroba DPS

Chcete si zautomatizovat dům, skleník, zahradu nebo jen navrhnout a vyrobit profesionální desku tištěných spojů pro svoji elektroniku? Přijďte k nám, lektoři už profesionálové jsou.

 

Poslední editace proběhla 2018-02-27 23:49:00 uživatelem Jarek Páral

nahoru