Přepnout na navigaci

Ohlédnutí za Robotickým táborem 2018

Letošní tábor opět pokořil rekord v počtu účastníků. Celkem jsme na táboře měli 46 účastníků, o které se starala skupinka 13 lektorů a jejich pomocníků. Letos jsme se rozhodli dětem nabídnout možnost postavit si vlastní hračku, jakou nemá nikdo jiný na světě. Tou hračkou byl Míčkoflus – stavebnice, kterou vytvářel tým lektorů na Robotárně po celý rok primárně pro tento tábor. Mechanická konstrukce je tvořena překližkovými díly, které byly vypáleny na laseru ve FabLab Brno, za což jim tímto děkujeme. 

Hned první den byl dětem Míčkoflus představen, jako upoutávka toho, na co se můžou těšit. Míčkoflus sklidil veliký úspěch a již následující den se děti vrhly do stavby svého vlastního Míčkoflusu.

 

Během tábora si děti vyzkoušely stavbu překližkového podvozku a střílející věže. Aby si mohly Míčkoflus rozpohybovat, musely si zapájet řídicí desku, která byla navržena jako univerzální řídicí deska až pro osm motorů včetně enkodérů pro zjišťování polohy. Výrobu desek pro všechny účastníky nám zajistila firma Gatema, které za to patří velký dík. Jako řídící modul jsme využili ESP32 DevKitC, na které nám přispěla firma SOS electronic.Jako každý rok se naše dílna nacházela v Sebranickém kulturním domě, kde jsme byli po čas odborného programu. Jelikož děti jely na tábor, tak nesměly chybět různé sportovní hry, opékání špekáčků, ale i noční dovádění.


Rádi bychom ještě poděkovali našim partnerským firmam Honeywell a Red Hat za finanční podporu.

Z Robotábora v Sebranicích zdraví všichni robotici a těšíme se, až se zase za rok uvidíme, tak Ahooooj.

Oficiální fotogalerii z akce naleznete zde.

PS: Pokud nechcete čekat až na příští tábor a rádi byste se něčemu novému přiučili již v průběhu roku, tak neváhejte a přihlaste se na naše technické kroužky na Robotárně.

Ohlédnutí za Robotickým táborem 2017

Poslední editace proběhla 2018-10-12 16:13:46 uživatelem Jarek Páral

nahoru