Přepnout na navigaci

Ohlédnutí za Robotickým táborem 2019

Po minulém roce, kdy jsme se rozhodli vyvinout a postavit na táboře vlastní stavebnici Míčkoflus, jsme letos chtěli s tímto konceptem pokračovat. Vyvinuli jsme tedy novou stavebnici, která je více než na efekt a hraní, zaměřena na reálnou robotiku a plnění soutežních úloh (například na Robotickém dnu v Praze). Proto jsme letos s účastníky robotického tábora stavěli RoboRuku. Každý z 43 účastníku si RoboRuku sám poskládal. Slepil si mechanickou konstrukci a spájel elektroniku. To vše spojil dohromady a tím si stvořil svého robota. 

 

 Multifunkčnost svého výtvoru si účastníci vyzkoušeli při závěrečných robotických soutěžích. Mezi soutěžní disciplíny patřil: štafetový slalom, těžba surovin nebo úklid kostek.

Během celého tábora sbírali účastníci body jak za večerní soutěže, tak i za úklid, férové chování nebo pomoc ostatním. Tyto body na závěr tábora mohli využít v našem Robotickém kasínu a propít v RoboBaru. 


Jako každý rok se naše dílna nacházela v Sebranickém kulturním domě, kde jsme byli po čas odborného programu. Jelikož děti jely na tábor, tak nesměly chybět různé sportovní hry, opékání špekáčků, ale i noční dovádění.


Rádi bychom poděkovali našim partnerským firmam AvastHoneywellRed Hat, GatemaSOS electronic a FabLab Brno za podporu našich aktivit i tohoto tábora.

Z Robotábora v Sebranicích zdraví všichni robotici a těšíme se, až se zase za rok uvidíme, tak Ahooooj

 

Oficiální fotogalerii z akce naleznete zde.

PS: Pokud nechcete čekat až na příští tábor a rádi byste se něčemu novému přiučili již v průběhu roku, tak neváhejte a přihlaste se na naše technické kroužky na Robotárně.

 

Ohlédnutí za Robotickým táborem 2018

Poslední editace proběhla 2019-07-17 14:51:29 uživatelem Jarek Páral

nahoru