Přepnout na navigaci

Robotika Sokolská

Milí studenti, vítáme Vás na stránkách robotického kroužku, který působí na SPŠ a VOŠ technická, Sokolská 1, Brno (dále jen Sokolské)  již řadu let a věnuje se převážně robotice, ale i jiným oblastem (fyzika, mechanika, technické soutěže).

Pokud nejsi student/studentka Sokolské, pravděpodobně jsi tu špatně a chtěl bys jít na kroužky/kurzy Robotárny (pobočka DDM Helceletova) nebo na materiály v sekci RobotikaBrno.

Kroužek je zcela zdarma a je otevřen všem zájemcům z řad studentů na Sokolské. Kroužek neprobíhá v rámci výuky, ale jedná se o volnočasovou aktivitu jednotlivých žáků, kterou škola podporuje jak "morálně" tak i finančně. Účast na kroužku je plně dobrovolná a je jen na Vás, jestli přijdete nebo ne.

Organizace kroužku pro tento školní rok

Ve školním roce 2018/2019 bude kroužek probíhat v době od 14:40 do 17:00, každou středu v učebně 106 (případně v počítačových učebnách 225 a 229). Doporučujeme chodit vždy na začátek, ovšem pokud Vám to rozvrh neumožní, lze přijít i později. Taktéž, pokud budete potřebovat, můžete odejít dřív. 

Kroužek bude tematicky zaměřen na dvě oblasti: mechanika (převážně SolidWorks a stavba soutěžních robotů) a programování (výuka na stavebnici LEGO MINDSTORMS EV3). Každý týden bude věnován jedné oblasti a témata se budou střídat po týdnu, pořád ve stejném pořadí.

Více informací se dozvíte na stránce Harmonogram kroužku.

Soutěže

V rámci kroužku se můžete zúčastnit mnoha soutěží a to ať již v ČR nebo v zahraničí.

Soupis soutěží naleznete na stránce Soutěže.

Naše úspěchy

Za dobu existence kroužku jsme již nasbírali mnoho úspěchů. Pokud se chcete přesvědčit, nahlédněte na stránku Naše úspěchy.

 

Za robotický kroužek
vedoucí Jaroslav Páral a Ruda Hlaváček

 

 

Poslední editace proběhla 2018-09-06 17:27:52 uživatelem Jarek Páral

nahoru