Přepnout na navigaci

Robotický den 2015

Již několik let se žáci naší školy zúčastňují soutěže Robotický den. Největší robotická soutěž v ČR, která se každoročně koná v Praze. Ani tento rok nebyl výjimkou a ze Sokolské jsme do Prahy přivezli 7 robotů a 13 účastníků.

I letos byla účast na Robotickém dni vysoká. Předběžný odhad je 85 robotů a 144 účastníků ze 7 zemí.

Tento rok jsme se zúčastnili historicky největšího počtu soutěžních kategorií a také jsme měli nejvíce autonomních (samostatně fungujících) robotů, což považuji za největší úspěch.

Měli jsme jednoho robota v kategorii Line Follower (jízda po čáře) a Art, Robots & Entertainment (volná kategorie), po dvou robotech v kategorii Bear Rescue Begginer (dálkově řízená záchrana medvěda) a tři roboty v královské kategorii Bear Rescue (autonomní stroje).

Nakonec jsem si z Prahy dovezli 1. a 3. místo v kategorii Bear Rescue Begginer, bezkonkurenčně 1. místo v kategorii Bear Rescue, 4. místo v kategorii Line Follower a čestné uznání z kategorii Art, Robots & Entertainment.

Chtěl bych poděkovat všem studentům, kteří se na robotech podíleli a popřát jim mnoho úspěchů do dalších soutěží. Zároveň chci poděkovat vedení školy a všem kantorům, kteří nám vyšli vstříc.

Již teď se těším na nové zájemce o robotiku na Sokolské a rád Vás uvidím na začátku školního roku v kroužku.

Kompletní fotogalerie naleznete zde.

Videa z Robotického dne jsou na Youtube.

Poznámka na závěr:
Pro zájemce o robotiku pořádáme ve spolupráci s DDM Junior Robotický tábor. Tábor proběhne v termínu od 4. do 11. července. Více informací nalezneš na zde.


roboticky-den-2015/vitezne-skupinove-foto-(1).jpg

za robotický kroužek
Jarek Páral

 

Poslední editace proběhla 2016-11-26 21:00:35 uživatelem Jarek Páral

nahoru