Přepnout na navigaci

Robotický den 2017

V termínu 24. – 25. 6. 2017 proběhl v Praze Robotický den 2017. Výprava ze Sokolské čítala 14 žáku a 7 robotů. Celkem na akci přijelo 281 účastníků, 179 robotů, 77 týmů z 9 zemí.

Naše týmy byly rozprostřeny ve 4 kategoriích: Bear Rescue Begginer (1. místo), Ketchup House (3./4. místo), Line Follower a Free Style.

Z Prahy jsme si odvezli dvě medailová umístění a energii do soutěží na příští školní rok.

Na závěr chci poděkovat všem studentům, kteří se na robotech podíleli, zároveň děkuji vedení školy a všem kantorům, kteří nám vyšli vstříc a během roku nás podporují.

Již teď se těším na nové zájemce o robotiku na Sokolské a rád Vás uvidím na začátku školního roku v Robotickém kroužku.

Za robotický kroužek
Jarek Páral

Robotický den v Praze 2017, Petr Bobčík

V Praze se od 24. do 25. června konala každoroční soutěž s názvem Robotický den. Na Robotárně jsme dodělali vše, co bylo nezbytné, zabalili jsme si potřebné věci a v 6:30 jsme odjížděli vlakem z nádraží v Židenicích.  

Přijeli jsme okolo 9:00 na hlavní nádraží v Praze, odkud nás čekala téměř 2 km dlouhá trasa do Kongresového centra. Vyšší teplota a těžké krabice, které jsme s sebou měli, značně zhoršovaly celou cestu. Po vyčerpávajícím pochodu Prahou jsme dorazili na místo určení. Zaregistrovali jsme se a dostali účastnický náramek, který nám umožnil vstup do pracovní zóny. Okamžitě po natažení elektřiny jsme začali dodělávat naše roboty, aby prošli homologací a byli se schopni kvalifikovat.

Homologaci jsme zvládli všichni, ovšem stejně jako většině lidí na soutěži, i nám nefungovali roboti tak, jak měli. Z toho důvodu se soutěž pozměnila a kvalifikační kola se mohla jet i v dalším dni (neděli), což většině z nás vytrhlo trn z paty.

V 17:30 jsme se přesunuli na skautskou klubovnu, kde jsme měli domluveno ubytování. Po večeři, kterou si každý zajistil po svém, ať už restaurací nebo obchodem, někteří opět usedli za počítače a vylepšovali své stroje. Našli se i jedinci, kteří dokonce nešli celou noc spát, aby jejich robot ráno fungoval.

Následující den jsme v 8:00 došli opět do Kongresového centra. Jelikož byla neděle otevřená i pro veřejnost, tak se zde pohybovala spousta lidí. Začali jsme se postupně probojovávat kvalifikačními koly, ale ne tak, jak bychom si přáli. Někteří bojovali až do samého konce a někteří od soutěže, z důvodu nefunkčnosti robota, odstoupili.

Po každé disciplíně následovalo její vyhlášení a v 18:00 oficiální zakončení akce.

Reportáž z Robotického dne sepsal Petr Bobčík (L4A)

Fotky

Poslední editace proběhla 2017-07-31 16:38:42 uživatelem Martin Kousal

nahoru